GENEL TANITIM ve AVANTAJLAR

Monoray sistemde, binanın mimari yapısına göre statik yük ve dinamik yük hesaplanarak ray ve konsol en uygun şekilde duvar panelinin içine veya dışına yerleştirilir.

-Raylar binanın etrafından geçirilerek her nokta iyice temizlenebilir.

-Korkuluk, binanıza güzel bir görünüm sağlamak için özel alüminyum malzemeden yapılmıştır.

-Terasta yer kaplamadığı için yapının terasından büyük ölçüde yararlanılabilir.

-Kompakt yapısı sayesinde temizlendikten sonra sistemi en uygun konuma park edebilirsiniz.

-Platform üzerinde iki kişi ile işbirliği yaparak temizlik imkanı sağlar.

UYGULANAN STANDARTLAR

  • Dış cephe temizleme sistemi AB direktiflerine göre üretilmekte olup firmamız ISO 9001 kalite belgesine sahiptir.
  • Üretimimiz aşağıdaki standartlara uygun olarak gerçekleştirilmektedir.
  • EN 1808 standardı
  • 98/37 EC Makine Güvenliği Direktifi
  • 2006/95 / EC Alçak Gerilim Standardı

SİS 50

Bina cephesine özel bağlantı ayakları ile montaj yapılan
alüminyum ray, (monoray) üzerinde yatay ve dikey hareket
edebilen cephe temizlik sistemidir. İsteğe ve bina yapısına
uygun tek veya çift kişilik platform kullanılabilmektedir.
Platform özel hareket şaryoları sayesinde manüel veya
otomatik hareket edebilmektedir. Bina cephe şekli ve
uzunluğuna göre alüminyum monoray üretim ve montajı
yapılmaktadır. Monoray taşıyıcı kolları binanın ön cephesinden
parapet içinden, parapet gerisinden teras zeminine veya saçak
altından montajı yapılabilmektedir. Raylar doğal alüminyum
renginde veya isteğe göre boyanabilmektedir. Tüm hareketler
çalışma platformu içerisinden kontrol edilebilmektedir. Dikey
hareket çalışma platformunun üzerinde bulunan motorlu
tırmanma mekanizması sayesinde gerçekleştirilir. Platform
üzerinde bulunan 2 adet poliüretan cephe tekeri sayesinde
cam yüzeylere zarar vermez. Çift güvenlik halatı, emniyet kilit
sistemi, halat gerilim kontrolü gibi güvenlik önlemleri emniyetli
bir çalışma ortamı sağlar. Aşırı yük algılama sistemi, Alt çarpma
önleyici bar, limit siviçi ve üst limit siviçi sayesinde operatör hataları önlenmektedir. Avrupa normlarına EN 1808
standartlara uygun üretim ve montaj yapılmaktadı

SİS 60

Çift kişilik çift motorlu platformdur. Denge ağırlık, Davit kol, Monoray ve Teras üniteleri ile beraber kullanılabilmektedir. Çift motorlu ve çift halat sarım sistemli platformdur. 200 x 60 x 100 cm genişliği ile genel maksatlı tüm çalışmalarda kullanılmaktadır. 2 adet taşıyıcı 2 adet güvenlik halatı vardır. 240 gr. taşıma kapasitesi vardır ( Özel üretim ve isteklere göre değişebilmektedir ). Güvenlik halatı ve emniyet kilitleri güvenli bir çalışma ortamı sağlar. Aşırı yük algılama sistemi, alt çarpma önleyici bar, limit sivici ve üst limit sivici sayesinde operatör hataları önlenmektedir. Avrupa normlarında EN 1808 standartlara uygun üretim ve montaj yapılmaktadır.

SİS 60-10

SİS 60-10 çift kişilik platform üzerine inşa edilmiştir.
Saçak altına erişilmesi gerekli durumlarda kullanılmaktadır. Sistem motorlu olarak 1 mt öne açılabilmektedir. Denge ağırlık, Davit kol, Monoray ve Teras üniteleri ile beraber kullanılabilmektedir. Çift
motorlu ve çift halat sarım sistemli platformdur. 200 x 60 x 100 cm genişliği ile genel maksatlı tüm çalışmalarda kullanılmaktadır. 2 adet
taşıyıcı 2 adet güvenlik halatı vardır. 240 Kg taşıma kapasitesi vardır (Özel üretim ve isteklere göre değişebilmektedir). Güvenlik halatıve emniyet kilitleri güvenli bir çalışma ortamı sağlar. Aşırı yük algılama
sistemi, alt çarpma önleyici bar, limit sivici ve üst limit sivici sayesinde operatör halatları önlenmektedir. Avrupa normlarında EN 1808 standartlara uygun üretim ve montaj yapılmaktadır.

SİS 75

Bina cephesine özel bağlantı ayakları ile montaj yapılan alüminyum ray, (monoray) üzerinde yatay ve dikey hareket edebilen cephe temizlik sistemidir. İsteğe ve bina yapısına uygun tek veya çift kişilik platform kullanılabilmektedir. Platform özel hareket şaryoları sayesinde manuel veya otomatik hareket edebilmektedir. Bina cephe şekli ve uzunluğuna göre alüminyum monoray üretim ve montajı yapılmaktadır. Monoray taşıyıcı kolları binanın ön cephesinden, parapet içinden, parapet gerisinden teras zeminine veya saçak altından montajı yapılabilmektedir. Raylar doğal alüminyum renginde veya isteğe göre boyanabilmektedir. Tüm hareketler çalışma platformu içerisinden kontrol edilebilmektedir. Dikey hareket çalışma platformunun üzerinde bulunan motorlu tırmanma mekanizması sayesinde gerçekleştirilir. Platform üzerinde bulunan 2 adet poliüretan cephe tekeri sayesinde cam yüzeylere zarar vermez. Çift güvenlik halatı, emniyet kilit sistemi, halat gerilim kontrolü gibi güvenlik önlemleri emniyetli bir çalışma ortamı sağlar. Aşırı yük algılama sistemi, Alt çarpma önleyici bar, limit siviçi ve üst limit siviçi sayesinde operatör hataları önlenmektedir. Avrupa normlarına EN 1808 standartlara uygun üretim ve montaj yapılmaktadır.

SİS 75-10

Saçak altına ulaşılması gerekli durumlarda kullanılan platformdur. Makaslı olarak, tercihe göre öne doğru 1, 2, 3, Mt açılabilemektedir. Açılma hareketini platform içerisinden manuel hidrolik piston ile yapmaktadır. Çift kişilik çalışma platformu olup, kendi üzerinde kaldırma sistemi yoktur. Sadece teras üniteleri ile birlikte kullanılmaktadır.
200 x 60 x 100 cm genişliği ile genel maksatlı tüm çalışmalarda kullanılmaktadır. Ana taşıyıcı sistemler çelik, platform alüminyum materyalden üretilmektedir. 2 adet taşıyıc, 2 adet güvenlik halatı vardır. 240 Kg taşıma kapasitesi vardır (Özel üretim ve isteklere göre değişebilmektedir). Güvenlik halatı ve emniyet kilitleri güvenli bir çalışma ortamı sağlar. Aşırı yük algılama sistem, alt çarpma önleyici bar, limit sivici ve üst limit sivici sayesinde operatör hataları önlenmektedir. Avrupa normlarına EN 1808 standartlara uygun üretim ve montaj yapılmaktadır.

SİS 85-10

Bina terasında konumlanan hareketli, tek sabit bomlu hafif tip cephe temizlik sistemidir. Bina cephesine göre bom boyu 2,5 mt ile 5 mt arası üretim yapılabilmektedir. Proje ve isteğe uygun, çift kişilik motorlu veya tamburlu platformlar kullanılabilmektedir. Yatay hareketi çift ray veya beton yüzey üzerinde tek ray ile kılavuzlanarak gerçekleştirmektedir. Makinenin tüm cephelerde çalışabilmesi için parapetten geri doğu minimum 2 mt hareket alanı gerekmektedir. Bom ucuna monte edilen +45° dönebilen ayırıcı kol sayesinde köşelere rahat erişim sağlanmaktadır. Ana gövdenin motorlu dönüş kabiliyeti sayesinde cephede istenilen noktaya erişim sağlanmaktadır. Hidrolik sistem sayesinde çalışma platformunun cepheye olan uzaklığı ayarlanabilmekte ve platform terasa park edilebilmektedir. Tüm hareketler ana gövdede ve çalışma platformunda bulunankontrol panolarından kumanda edilebilmektedir. İsteğe bağlı olarak kablo kontrol veya çelik halat içi kontrol sistemi uygulanabilmektedir. SİS 85-10 serisi cephe temizlik sistemi yüksekliği 400 metreye kadar olan binalarda tercih edilmektedir. Çift güvenlik halatı emniyet kilit sistemi, halat gerilim kontrolü gibi güvenlik önlemleri emniyetli bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Aşırı yük algılama sistemi, alt çarpma önleyici bar, limit sivici ve üst limit sivici sayesinde operatör hataları önlenmektedir. Avrupa normlarına EN 1808 standartlara uygun üretim ve montaj yapılmaktadır.

SİS 85-20

Bina terasında konumlanan hareketli, çift sıra raylı sabit bomlu hafif tip cephe temizlik sistemidir. Bina cephesine göre bom boyu 2,5 mt ile 5 mt arası üretim yapılabilmektedir. Proje ve isteğe uygun, çift kişilik motorlu veya tamburlu platformlar kullanılabilmektedir. Yatay hareketi çift ray veya beton yüzey üzerinde tek ray ile kılavuzlanarak gerçekleştirmektedir. Makinenin tüm cephelerde çalışabilmesi için parapetten geri doğu minimum 2 mt hareket alanı gerekmektedir. Bom ucuna monte edilen +45° döneb len ayırıcı kol sayes nde köşelere rahat er ş m sağlanmaktadır. Ana gövdenin motorlu dönüş kabiliyeti sayesinde cephede istenilen noktaya erişim sağlanmaktadır. Hidrolik sistem sayesinde çalışma platformunun cepheye olan uzaklığı ayarlanabilmekte ve platform terasa park edilebilmektedir. Tüm hareketler ana gövdede ve çalışma platformunda bulunan kontrol panolarından kumanda edilebilmektedir. İsteğe bağlı olarak kablo kontrol veya çelik halat içi kontrol sistemi uygulanabilmektedir. SİS 85-10 serisi cephe temizlik sistemi yüksekliği 400 metreye kadar olan binalarda tercih edilmektedir. Çift güvenlik halatı emniyet kilit sistemi, halat gerilim kontrolü gibi güvenlik önlemleri emniyetli bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Aşırı yük algılama sistemi, alt çarpma önleyici bar, limit sivici ve üst limit sivici sayesinde operatör hataları önlenmektedir. Avrupa normlarına EN 1808 standartlara uygun üretim ve montaj yapılmaktadır

SİS 90

Bina terasına montaj edilen, sabit tek bomlu ağır tip cephe temizlik sistemidir.Bina cephesine göre bom boyu 5 Mt ile 15 Mt arası üretim yapılabilmektedir. Proje ve isteğe uygun, Çift kişilik Motorlu veya tamburlu platformlar kullanılabilmektedir. Sabit olabileceği gibi, hareketli olabilmekte, yatay hareketi çift ray üzerinde yapmaktadır.Makinenin tüm cephelerde çalışabilmesi için, parapetten geriye doğru minimum 2,5 Mt hareket alanı gerekmektedir. Makine gövdesi, parapet veya terasa yer alan mekanik sistemleri aşması için yükseltilebilir. Bom ucuna monte edilen, +-45° dönebilen ayırıcı kol sayesinde köşelere rahat erişim sağlamaktadır. Ana gövdenin motorlu dönüş kabiliyeti sayesinde cephede istenilen noktaya erişim sağlanmaktadır.

Proje ve isteğe göre uygulanabilen, hidrolik piston, kaldırma ile çalışma platformunun cepheye olan uzaklığı ayarlanabilmekte ve platform terasa park edilebilmektedir. Tüm hareketler ana gövdede ve çalışma platformunda bulunan kontrol panolarından kumanda edilebilmektedir. İsteğe bağlı olarak, Kablo kontrol veya çelik halat için kontrol sistemi uygulanabilmektedir. SİS 90 serisi cephe temizlik sistemi yüksekliği 500 metreye kadar olan binalarda tercih edilmektedir. Çift güvenlik halatı, emniyet kilit sistemi, halat gerilim kontrolü gibi güvenlik önlemleri emniyetli bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Aşırı yük algılama sistemi, Alt çarpma önleyici bar, limit siviçi ve üst limit siviçi sayesinde operatör hataları önlenmektedir. Avrupa normlarına, EN 1808 standartlara uygun üretim ve montaj yapılmaktadır.

SİS 95

Bina terasına montaj edilen, teleskopikbomlu, ağır tip cephe temizlik sistemidir.Bina cephesine göre bom boyu 10 Mtile 40 Mt arası üretim yapılabilmektedir.SİS 95 serisi makineler, aynı zamanda çok fazla kot farkı olan binalar için tercih edilmektedir. Proje ve isteğe uygun, Çift kişilik Motorlu veya tamburlu platformlar kullanılabilmektedir. Sabit olabileceği gibi, hareketli olabilmekte, yatay hareketi çift ray üzerinde yapmaktadır. Makinenin hareketli olur ise, çalışabilmesi için, teras katında 3 Mt ray aksı hareket alanı gerekmektedir. Makine gövdesi, parapet veya terasa yer alan mekanik sistemleri aşması için yükseltilebilmektedir. İsteğe ve projeye göre uygulanabilen, teleskopik ana gövde hareketi sayesinde makine gizlenebilmektedir. Bom ucuna monte edilen, +-45° dönebilen ayırıcı kol sayesinde köşelere rahat erişim sağlamaktadır. Ana gövdenin motorlu dönüş kabiliyeti sayesinde cephede istenilen noktaya erişim sağlanmaktadır. Proje ve isteğe göre uygulanabilen, hidrolik piston kaldırma ile çalışma platformunun cepheye olan uzaklığı ayarlanabilmekte ve platform terasa park edilebilmektedir.

Tüm hareketler ana gövdede ve çalışma platformunda bulunan kontrol panolarından kumanda edilebilmektedir. İsteğe bağlı olarak, Kablo kontrol veya çelik halat için kontrol sistemi uygulanabilmektedir. SİS 95 serisi cephe temizlik sistemi yüksekliği 500 metreye kadar olan binalarda tercih edilmektedir. Çift güvenlik halatı, emniyet kilit sistemi, halat gerilim kontrolü gibi güvenlik önlemleri emniyetli bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Aşırı yük algılama sistemi, Alt çarpma önleyici bar, limit siviçi ve üst limit siviçi sayesinde operatör hataları önlenmektedir. Avrupa normlarına, EN 1808 standartlara uygun üretim ve montaj yapılmaktadır.

SİS 100

Bina terasına montaj edilen, sabit hareketli kırmalı bomlu ağır tip cephe temizlik sistemidir. Bina cephesine göre bom boyu 5 Mt ile 30 Mt arası üretim yapılabilmektedir. Proje ve isteğe uygun, Çift kişilik Motorlu veya tamburlu platformlar kullanılabilmektedir. Sabit olabileceği gibi, hareketli olabilmekte, yatay hareketi çift ray üzerinde yapmaktadır. Makinenin tüm cephelerde çalışabilmesi için, parapetten geriye doğru minimum 2,5 Mt hareket alanı gerekmektedir. Makine gövdesi, parapet veya terasa yer alan mekanik sistemleri aşması için yükseltilebilir. Bom ucuna monte edilen, +-45° dönebilen ayırıcı kol sayesinde köşelere rahat erişim sağlamaktadır. Ana gövdenin motorlu dönüş kabiliyeti sayesinde cephede istenilen noktaya erişim sağlanmaktadır. Proje ve isteğe göre uygulanabilen, hidrolik piston, kaldırma ile çalışma platformunun cepheye olan uzaklığı ayarlanabilmekte ve platform terasa park edilebilmektedir. Tüm hareketler ana gövdede ve çalışma platformunda bulunan kontrol panolarından kumanda edilebilmektedir. İsteğe bağlı olarak, Kablo kontrol veya çelik halat için kontrol sistemi uygulanabilmektedir. SİS 90 serisi cephe temizlik sistemi yüksekliği 500 metreye kadar olan binalarda tercih edilmektedir. Çift güvenlik halatı, emniyet kilit sistemi, halat gerilim kontrolü gibi güvenlik önlemleri emniyetli bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Aşırı yük algılama sistemi, Alt çarpma önleyici bar, limit siviçi ve üst limit siviçi sayesinde operatör hataları önlenmektedir. Avrupa normlarına, EN 1808 standartlara uygun üretim ve montaj yapılmaktadır.

SİS 105

Bina terasında, parapetin iç tarafına monte edilen çift sıra boru ray üzerinde hareket eden cephe temizlik sistemidir. Teras kotundadır. Alanlarda kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Makine yüklerini karşılayabilen gerekli donatılı parapete sahip binalar uygulanabilmektedir. Bina cephesine göre bom boyu 2,5 mt ile 5 mt arası üretim yapılabilmektedir. Proje ve isteğe uygun, çift kişilik motorlu veya tamburlu platformlar kullanılabilmektedir.

Yatay hareketi çift ray üzerinde yapılmaktadır. Makinenin tüm cephelerde çalışabilmesi için, parapetten geri doğu minimum 1 mt hareket alanı gerekmektedir. Bom ucuna monte edilen +45° dönebilen ayırıcı kol sayesinde köşelere rahat erişim sağlanmaktadır. Ana gövdenin motorlu dönüş kabiliyeti sayesinde cephede istenilen noktaya erişim sağlanmaktadır.

Hidrolik sistem sayesinde çalışma platformunun cepheye olan uzaklığı ayarlanabilmekte ve platform terasa park edebilmektedir. Tüm hareketler ana gövdede ve çalışma platformunda bulunan kontrol panolarından kumanda edilebilmektedir. İsteğe bağlı olarak kablo kontrol veya çelik halat içi kontrol sistemi uygulanabilmektedir. SİS 105 serisi cephe temizlik sistemi yüksekliği 500 metreye kadar olan binalarda tercih edilmektedir. Çift güvenlik halatı emniyet kilit sistemi, halat gerilim kontrolü gibi güvenlik önlemleri emniyetli bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

Aşırı yük algılama sistemi, alt çarpma önleyici bar, limit sivici ve üst limit sivici sayesinde operatör hataları önlenmektedir. Avrupa normlarına , EN 1808 standartlara uygun üretim ve montaj yapılmaktadır.

SİS 110

Bina teras katında parapet iç cephesine veya bina terasına ankre edilen ayaklara takılan yüksek gövdeli özel uzun askı kol sistemidir. Bu sistem çalışma platformunun teras katına park edilmesi gereketiği durumlarda tercih edilmektedir. İki Davit askı kolu sayesinde parapet veya benzeri engeller aşılarak çalışma platformu teras katına park edilebilmektedir. Çelik ayaklar ( Konsol ) platform ölçülerine uygun aralıklar ile projeye uygun parapete veya zemine ankre edilmektedir. L tipi Davit kolu kullanılmaktadır. Davit kolu, çelik ayaklara ( konsol ) pimler ile sabitlenmektedir. Davit kollu, çelik ayaklar arasında sök-tak şeklinde el ile manuel olarak hareket ettirilmektedir. Çelik ayakların ankre edildiği noktalar, sistemin ağırlığını taşıyacak kalite ve standartlarda olması gerekmektedir. İsteğe göre çift kişilik veya tek kişilik platform takılabilecek şekilde üretilmektedir. Askı kolu yüksekliği ve ölçüleri parapet yüksekliği ve bimnanın teras ölçülerine uygun farklı tiplerde üretilmektedir . Avrupa normlerına EN 1808 standarlara üretim ve montaj yapılmaktadır.

SİS 120

Projede gösterilen cam ışıklığın altına ve üstüne erişim için kullanılacak sistemdir. Platformun taşıyıcı rayları 2 mt aralıklar ile olmak üzere tonozun taşıyıcı çelik veya beton yapısına ankre edilecek özel çelik ayaklar ile taşınacaktır.

Taşıyıcı ayaklar daldırma galvaniz olacaktır. Raylar projede gösterildiği şekil iel üreteici firmanın standartlarına uygun olarak belirlenecektir. Taşıyıcı ayakların ve raylara gelen yükler üretici firma tarafından hesaplanacak ve idareye sunulacaktır. Platform paralel 2 adet ray üzerinde yatay kayma hareketini elektrikli olarak gerçekleştirecektir.

Platform kapasitesi 240 kg olacaktır. Platform alüminyum malzemeden üretilecektir. İş bitiminde tonozun uygun bir bitiş noktasında park edilecektir. Platforma giriş – çıkış bu park pozisyonunda iken sağlanacaktır. Platform için gerekli olan elektrik ihtiyacı işveren tarafından sağlanacaktır. Operatörlerin çalışma emniyetini sağlayabilmek amacıyla her platformda emniyet kemeri takma kancası ve uyarı levhası bulunmaktadır. Kullanılacak emniyet kemeri tipine göre opsiyonel olarak platform korkuluklarında emniyet kemeri kancalarının operatör ile birlikte sökülmeden kayabilmesini sağlayacak sistem bulundurulmaktadır.

SİS 130

SİS 140

Dikey Kremayar Platform

Sağlam tasarımı sayesinde Kremayer dişli platform , genellikle zorlu koşulların üstesinden gelir şantiyelerde güvenilir bir nakliye yardımcısı olarak kendini kanıtlamıştır. Uzun yıllar geniş platformu ile güçlü malzeme vinci yeterli alan sunar 300, 500, 800, 1.000, 1.500, 2.000,2.500 kg ağırlığa kadar ağır, hacimli yapı malzemeleri için ve30 m/dk’da 100 m yüksekliğe kadar yük. Kremayer dişli platformu 90 derece döndürülebilir, bu da ilgili iniş seviyelerinde güvenli ve rahat yükleme ve boşaltma. saat yer istasyonu, öğeler binaya paralel olarak yüklenebilir, bu da tasarruf sağlar. Dikey taşıma ve otomatik indirme ve yükleme için patentli tek dingilli treylervinç, aksesuar yelpazesinden temin edilebilir.

Dikey Kremayar Platform

Yerden yüksekliği 40 mt ve üzeri olan binalarda platfromun emniyeti için kullanılan sabitleme sistemleridir.Bina yüksekiliğine uygun olarak, ilk 40 mt, daha sonra her 20 mt de bir uygulanmaktadır. İsteğe uygun olarak uygulama sıklığı arttırılabilmektedir. Yatayda ise platform genişliğne bağlı olarak, ortalama her mt de bir uygulanmaktadır. Soketlerin bağlantı yerleri, dağılımları mühendislerimizce detaylı olarak projelendirilmektedir .

Soketler cephe profillerine veya taşıyıcı diğer elemanlara bağlanabilmektedir. Cepheye bağlanan bir dişi soket, platform halatına bağlanan bir halka ve kis arasına bağlanan bir çelik halattan oluşmaktadır. Soketler paslanmaz veya çelik üzeri galvaniz olabilmektedir.

MONORAY RAY KESİTLERİ

Contact

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

İletişim bilgileri

Adres:Güneşli, Karanfil Sk No:2 B, 34212 Bağcılar/İstanbul, Türkiye

Tel: 0534 526 4538